Ugrás az oldal tartalmára
Búvárkomputerek V. Suunto D6i Novo
2017. március 05.

Búvárkomputerek V. Suunto D6i Novo

A Suunto D6i Novo búvárkomputert kimondottan az igényes búvárok számára tervezték. Merülés közben a búvár számos mérőműszer kell, hogy figyeljen a legfontosabb információk miatt, mint a mélység, az idő, a dekompressziós állapot, a palack levegőnyomása és a haladási irány. A Suunto D6i Novo búvárkomputer egyesíti az előbb említett fontos információkat egyetlen, elegáns műszerben, amelyet a búvár kényelmesen felerősíthet a karjára, mindamellett, hogy csak egy műszer könnyen leolvasható kijelzőjét kell figyelnie. Így a búvár a legfontosabb dologra koncentrálhat inkább, a merülésre. A Suunto D6i Novo búvárkomputer használható rádiós jeladóval is, így ebben az esetben a búvár a palacknyomást is láthatja a karján lévő komputeren. Ez a lehetőség jelentősen megkönnyíti a búvár dolgát a merülések során, hiszem minden információ a búvárkomputer monitorán jelenik meg és a búvárnak nem kell megosztani figyelmét a karos komputer, és a műszerkonzolban található nyomásmérő műszer között.

A Suunto D6i Novo búvárkomputer három különböző üzemmóddal rendelkezik: Levegős, Nitrox – mely két különböző keverék használatát is lehetővé teszi, és Mérőműszer üzemmód.  
- A Levegős üzemmód a hagyományos merülések minden fajtájára jól használható. 
- Nitrox módban a búvár felgyorsíthatja a dekompresszióját azzal, hogy egyre nagyobb oxigén tartalmú gázra vált át. Az előre beállított keverékek oxigén tartalma 22-99 % között választható. 

Merülés közben a gázváltás rendkívül egyszerűen történhet, az előre beállított PO2 értékek között. A CNS és OTU értékek folyamatosan kijelződnek az OLF grafikus szegmensei által. A búvár a Mérőműszer üzemmódot használhatja szabadtüdős merülésekre, melyeknél a merülési profil szintén rögzítése kerül és emellett a bejegyzés funkciót is tudja használni. Ilyenkor a merülési időt a D6i Novo búvárkomputer másodperc pontossággal méri. A Suunto D6i búvárkomputer jelentősen eltér a hagyományos komputerektől abból a szempontból is, hogy rendelkezik egy beépített digitális tájolóval. A kompass, mely a felszínen és a víz alatt egyaránt használható, mutatja az általános irányt egy grafikus tájoló-ábrázolással, és ezen kívül a pontos irányt is egy számszerű kijelzéssel. A tájoló irányrögzítő funkciója elősegíti a visszatalálást a kiinduló ponthoz azáltal, hogy az eltérésnél azonnal figyelmeztet és segít visszatérni a kijelölt irányhoz. Az irányok elmentődnek a D6i Novo búvárkomputer memóriájában és később a búvár előhívhatja őket a merülés elemzésekor.

A dekompressziós merülések megtervezésénél a Suunto RGBM modell lehetővé teszi a búvár számára a Deep Stop-ok bekalkulálását is. Mivel a D6i búvárkomputer dekompressziós mélymerülésekre is használható, a búvárkomputer alkalmas akár 150 m mély merülésekre is. 
Minden fontos információ tárolódik a Suunto D6i Novo búvárkomputer memóriájában és elérhető lesz a búvár számára bármikor, ha szeretné őket később megtekinteni. A merülési információk a kibővített memóriából letölthetők Suunto D6i-hoz tartozó adatkábel segítségével. Ez után a búvár a személyi számítógépének monitorán grafikusan meg tudja jeleníteni a merüléseit, illetve minden azokhoz tartozó adatot, mely segítséget nyújthat a merülések kielemzésében és a következő merülések megtervezésében. 

Keresés a Blogban

Bejegyzés cimkéi
Tetszik a bejegyzés
Megosztanám másokkal is